DANIŞMA HATTI 0 850 933 42 46 EN

İçim Simitle
Peynir

İçim Simitle

Simidin En Leziz Ortağı İçim Simitle

İçim Simitle, İçim Krem Peynir ürününde olduğu gibi oldukça pratik şekilde kolaylıkla sürülerek tüketilebilen ve lezzetini farklı İçim peynirlerinden alan bir eritme peynir çeşididir ve içerisinde yüksek oranda Cheddar içermektedir. İçim Simitle, damağınızda bırakacağı eşsiz Cheddar peyniri lezzeti sayesinde Pazar kahvaltılarının olmazsa olmazı olan ve vapur keyfine keyif katan simit ile beraber son derece pratik ve keyifli bir kahvaltı gerçekleştirmenize olanak sağlar.

Eritme Peynir Nedir?

Eritme Peynir; Kaşar Peyniri, Cheddar Peyniri ya da Beyaz Peynir gibi yapısı sert olan farklı peynir çeşitlerinin ısıl işlem görmesi sonucunda eritilip harmanlanması ile elde edilen bir peynir çeşididir.

Cheddar Peyniri Nedir?

Adını İngiltere’nin ünlü bir bölgesi olan Somerset Cheddar kasabasından alan Cheddar Peyniri, inek sütünden imal edilir, yağlı ve sert bir yapıya sahiptir. Turuncuya çalan sarı rengiyle ve hafif ekşi tadı ile diğer peynirlerden ayrılan Cheddar Peyniri oldukça yoğun bir tada sahiptir.

İçerdiği aromatik tadı sayesinde fast food yiyeceklerin içerisinde, kahvaltılarda ve yemeklerde Cheddar peyniri özellikle menülere lezzet katmak için tercih edilmektedir. Peynirli hamburgerlerin vazgeçilmez unsuru olan Cheddar peyniri, pizzalarda, ızgaralarda ve tostlarda da sıklıkla yer alabileceği gibi et yemeklerine de eşlik etmektedir. Dünya’nın dört bir yanında yaygın olarak tüketilen peynir, kalıp halinde ve dilimlenmiş olarak satışa sunulmaktadır.

İçim Simitle Ürünü Nasıl Üretilir?

İçim Simitle ürününün içerisinde kullanılan ve yapısı sert olan farklı peynirlerin oranları uzmanlar tarafından büyük bir titizlikle belirlenir ve İçim Simitle lezzetini ısıl işlem ile eritilip harmanlanan ve içerisinde belirli miktarlarda bulunan peynirlerin lezzetinden ve kalitesinden alır. İçim Simitle ürününe benzersiz lezzetini ve aromasını sağlayan Cheddar peyniri de uzmanlar tarafından büyük bir titizlikle İçim Simitle ürününe ilave edilir.

İçim Simitle Nasıl Tüketilmelidir?

İçerisinde %25 oranında yer alan Cheddar sayesinde simit ile birlikte benzersiz bir uyum içerisinde olan İçim Simitle ürününü son derece pratik ambalajı sayesinde keyifle simide banarak tüketebilir ve Cheddarlı İçim Simitle’nin enfes lezzetine doyasıya varabilirsiniz.

İçim Simitle Ürün İçeriği Nedir?

100 gr’ında 780 kJ/ 187,5 kcal enerji bulunan İçim Simitle içerisinde 13,5 gr yağ, 3,5 gr karbonhidrat ve 13 gr protein içermektedir.

Sabah kahvaltılarında İçim Simitle’nin tadına doyasıya varmak isteyenler için 300g’lık ambalaj seçeneği mevcuttur.

İçim Simitle Ürününü Ne Kadar Süre Saklayabilirim?

İçim Simitle Ürününün raf ömrü 6 aydır. İçim Simitle ürünü ışıksız ortamda ve buzdolabında +4 derecede muhafaza edilmelidir.

İçim Simitle Açtıktan Sonra Ne Kadar Sürede Tüketmeliyim?

İçim Simitle, ambalajı açıldıktan sonra kase içerisindeki ürünün hava ile temas etmesi sebebiyle bir süre sonra başlangıçtaki tazeliğini koruyamayabilir. Bu sebepten ötürü bu tip sürülebilir kıvamdaki peynirlerin açıldıktan sonra 1 hafta içerisinde tüketilmesi önerilmektedir.

İçim Simitle Ne Kadar Kalori İçerir?

İçim Simitle ürünü, 100 gramında 187,5 kcal kalori içermektedir.

İçim Simitle Ne Kadar Kalsiyum İçerir?

İçim Üçgen Peynir, 100 gr’ında 240 mg kalsiyum içeriği sayesinde günlük Kalsiyum ihtiyacının yaklaşık olarak %32’sini karşılar. Doğal Kalsiyum kaynağı olan ve 7’den 70’e herkesin severek tükettiği İçim Simitle ürünü çocuklar, gençler ve yaşlılar için oldukça önemli bir besin kaynağıdır ve günün her saatinde pratik bir şekilde ekmeğin ya da simidin üzerine sürülerek tüketilebilir.

En özel sofralarınız için,
birbirinden lezzetli ve pratik tarifler...