DANIŞMA HATTI 0 850 933 42 46 EN

Hakkımızda

Hakkımızda

Türkiye'nin Lider Süt Ürünleri Şirketi Ak Gıda Türkiye’nin En Kaliteli Sütlerini İşliyor

Türkiye'nin Lider Süt Ürünleri Şirketi Ak Gıda Türkiye’nin En Kaliteli Sütlerini İşliyor

1996 yılında kurulan Ak Gıda, Türkiye’nin dört bir yanındaki 6 fabrikası ve günlük 5 bin ton süt işleme kapasitesiyle süt ve süt ürünleri sektörünün en büyük işletmesi konumundadır.

UHT süt, yoğurt, beyaz ve kaşar peyniri üretimleri ile başlayan yolculuğumuz, bugün süzme peynirden kaymaklı tava yoğurtlara, sütlü tatlılardan kefire kadar uzanan 324 ürün çeşidiyle devam ediyor. Sakarya (Pamukova), Karaman, Lüleburgaz, Kahramanmaraş ve Aydın olmak üzere Türkiye’nin farklı bölgelerinde bulunan 6 üretim tesisimizde, Türkiye’nin dört bir yanından topladığımız sütleri işleyerek doğal ve lezzetli bir şekilde tüketicilerimize ulaştırıyoruz.

Ak Gıda olarak, süt ve süt ürünleri sektöründe, sanayiye giden sütün yaklaşık %12’sini işlemekteyiz. Ürünlerimizin ana maddesi olan sütü, tüm Türkiye genelinde 451 çiftlikten temin ediyoruz. Bu kapsamda değerlendirdiğimizde Türkiye’de en geniş coğrafyadan süt toplayan firmayız. Topladığımız her damla sütü, 3 farklı kalite noktasında 16 ayrı testten geçirip onayladıktan sonra fabrikalarımıza alıyoruz. 36 ilden gelen bu sütler, 40.000 üreticiden 170.000 inekten toplanarak Ak Gıda ürünlerimizin kalitesini oluşturuyor.

Ürün portföyümüzde pastörize sütler, UHT kutu ve şişe sütler, yoğurt çeşitleri, ayran, kefir, krema, labne, taze beyaz peynir, krem peynir, beyaz peynirler, kaşar peyniri, tereyağı, kaymak, puding, sütlü tatlılar, süt tozu ve ketçap-mayonez bulunuyor.

En özel sofralarınız için,
birbirinden lezzetli ve pratik tarifler...