DANIŞMA HATTI 0 850 933 42 46 EN

Laktozsuz Süt
Süt
Süt

Laktozsuz Süt

İçim Rahat Laktozsuz Süt

• İçim rahat laktozsuz süt ailesi
• Laktoz Nedir?
• Laktoz intoleransı nedir?
• Laktozsuz süt nedir?
• Laktozsuz sütün faydaları nelerdir?
• Laktozsuz sütün normal süte göre farkları nelerdir?
• Laktozsuz sütü kimler içebilir?
• İçim rahat laktozsuz ailesi ürünleri nelerdir?
• Laktozsuz süt hakkında merak ettikleriniz

İçim rahat laktozsuz süt ailesi

Süt tüketirken hafif hissetmek isteyen herkes için sağlıklı bir alternatif sunan İçim Rahat Laktozsuz Süt’ün başlıca özellikleri şunlardır:

● Diyet yaparken şişkinlik yaşamak istemeyen, sağlıklı beslenmek ve şişkinlik yaşamadan rahat bir gün geçirmek isteyen kişiler için uygundur. 
● 100 ml’sinde 1,5 gr yağ, 4,7 gr karbonhidrat, 3 gr protein ve 112 mg kalsiyum bulunur.
● 100 ml’si 44 kcal ve 183 kJ’dir.

Laktoz Nedir?

Laktoz, birer moleküllük glukoz ve galaktozdan oluşan, totalde iki adet şeker molekülünün birleşimiyle meydana gelen bir disakkarittir. Anne sütünde de bulunan bir bileşendir İnsanların büyük çoğunluğu, vücutlarında laktoz sindirimi için yeterli miktarda laktaz enzimi bulunarak dünyaya gelir. Bu nedenle 5 yaşın altındaki çocuklarda laktoz intoleransına nadiren rastlanır.

Laktoz intoleransı nedir?

Laktoz dayanıksızlığı olarak da anılan laktoz intoleransı, vücutta laktozun sindirilememesinden kaynaklı olarak gelişen sindirim sistemi rahatsızlığını tanımlar. Laktoz intoleransı olan hastaların vücudunda laktozun parçalanarak sindirilmesini sağlayan laktaz enzimi yeteri kadar bulunmaz. Vücutta yeterli laktaz enzimi olmaması, laktozun emilmeden bağırsaklara geçmesine yol açar. Bu nedenle laktoz intoleransı olan kişiler, laktoz içeren besinler tükettiğinde karın ağrısı ve şişkinlik gibi şikayetler yaşayabilir. Laktoz intoleransı, günümüzde oldukça yaygın rastlanan bir rahatsızlıktır.

Laktozsuz süt nedir?

“Laktozsuz süt nasıl yapılır?” sorusunun yanıtı oldukça basittir. Laktozsuz süt, sütün içerisinde bulunan laktozun doğal laktaz enzimi kullanılarak parçalanması ve basit şekerlere ayrılması sonucunda hazırlanır. Başka bir deyişle laktozsuz sütün yapımında herhangi bir katkı maddesi ya da ilave şeker kullanılmaz. İçerisine eklenen doğal laktaz enzimi, laktozun kendiliğinden parçalanmasını ve daha kolay sindirilmesini sağlar. Böylelikle laktozsuz süt içtiğinizde laktoz tüketiminden kaynaklı şişkinlik, bulantı, mide ağrısı ve gaz gibi şikayetleriniz azalır ya da tamamen sonlanır.

Laktozsuz sütün faydaları nelerdir?

● Bu sütler laktoz intoleransı yaşamadan süt tüketmek isteyenlerin birinci tercihidir ve sütle aynı faydalara sahiptir.
● Laktoz intoleransı olan kişilerin sindirim şikayetleri yaşamadan süt tüketebilmelerine olanak tanır.
● Yalnızca gün içinde şişkinlik ve gaz gibi sorunlar yaşamadan süt tüketmek isteyen her insanın da güvenle tercih edebileceği bir üründür.
● İçerdiği protein, kalsiyum ve vitamin değerleri normal sütlerle aynı olduğu için sağlıklı beslenme ve gelişim sürecini destekler.
● Yüksek oranda A ve D vitamini içermesinin yanı sıra başlıca protein kaynakları arasında yer alan bir besindir.
● Kalsiyum ve D vitamini içeren besinler, kemiklerin ve kasların güçlenmesi açısından büyük önem taşır. İçerdiği vitaminler sayesinde sağlıklı gelişim sürecinde önemli bir yer tutar.

Laktozsuz sütün normal süte göre farkları nelerdir?

Laktozsuz sütün normal sütlerden tek farkı, içerdiği laktozun dışarıdan eklenen doğal laktaz enzimi sayesinde parçalanmış olmasıdır. Bu sayede daha kolay sindirilebilir. Laktaz enziminin eklenmesi sonucunda laktoz, glikoz ve galaktoza ayrılır. Bu nedenle laktozsuz sütün tadı, normal sütlere kıyasla daha tatlı olarak algılanabilir.

Laktozsuz sütü kimler içebilir?

Yalnızca laktoz intoleransı olan kişilerin tüketebileceği bir besin değildir. Aksine daha hafif beslenmek, olası sindirim şikayetlerini önlemek isteyen ve laktoza bağlı gaz ve şişkinlik gibi sindirim sorunu yaşayan herkesin gönül rahatlığıyla tüketebileceği bir seçenektir. Emziren anneler, hamileler ve çocuklar tarafından tüketilmesinde de herhangi bir sakınca yoktur.

İçim rahat laktozsuz ailesi ürünleri nelerdir?

Kolay sindirim ve rahat bir gün için İçim Rahat Laktozsuz ailesinin tüm üyeleriyle tanışmaya ne dersiniz? Laktoz içermeyen süt ve süt ürünlerine sahip İçim Rahat Laktozsuz ailesini incelemek için tıklayın!

İçim Rahat Laktozsuz Süt
Dünya genelinde laktoza intoleransı olan kişilerin sayısı, toleransı olanlara kıyasla daha fazladır. Siz de İçim Rahat Laktozsuz Süt’ü tercih ederek sindirim şikayetlerinizi azaltarak süt tüketebilir, daha rahat bir gün geçirebilir ve sağlıklı beslenebilirsiniz. 

İçim Rahat Laktozsuz Yoğurt
İçim Rahat Laktozsuz Yoğurt, doğal laktaz enzimi eklenerek sütün içeriğindeki laktozun paketlenme aşamasında parçalanması sonucunda hazırlanır. Böylelikle yoğurt tükettikten sonra laktozdan kaynaklı sindirim şikayetleri yaşamadan hafif ve rahat bir gün geçirebilirsiniz. 

İçim Rahat Laktozsuz Kefir
Kefir, oldukça değerli bir kalsiyum ve protein kaynağıdır. Sütün özel bir mayayla fermente edilmesi sonucunda hazırlanan kefir, içerdiği probiyotik bakteriler sayesinde sindirim sisteminin düzenlenmesine yardımcı olur. İçim Laktozsuz Kefir ile bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir, vücudunuza kalsiyum ve vitamin desteği kazandırabilir, sindirim sisteminizi dengeleyebilirsiniz.

Laktozsuz süt hakkında merak ettikleriniz

Laktoz intoleransı olarak bilinen sindirim rahatsızlığı nedeniyle süt tüketmekten çekinenlerin tercih ettiği laktozsuz süt ile ilgili bilmeniz gerekenler burada…

En özel sofralarınız için,
birbirinden lezzetli ve pratik tarifler...