DANIŞMA HATTI 0 850 933 42 46 EN

İçim Taze Peynir'li San Sebastian Cheesecake

San Sebastian Usulü Cheesecake Tarifi - İçim Taze Peynir'li - İçim

Malzemeler

3 paket (1050 gr) İçim Taze Peynir
320 gr (1,5 bardak) toz şeker
480 ml (2,5 paketten 2 kaşık az) İçim Şef Krema
6 adet yumurta
Yarım çay kaşığı tuz
30 gr (1 tepeleme çorba kaşığı) un

Yapılışı

1. 3 paket İçim taze peyniri, 1,5 su bardağı şekeri ve yarım çay kaşığı tuzu pürüzsüz olana ve şeker çıtırtısı gidene kadar el mikseri ile çırpın.
2. Ardından el çırpıcısı kullanarak 6 yumurtayı teker teker yavaş bir şekilde karışıma yedirin. Her yumurtayı koyduktan sonra mutlaka karışana kadar çırpın. Taze peynir, krema ve yumurtaların oda sıcaklığında olmaları önemli. Yoksa fırına girdiğinde kesilebilir.
3. 480 ml kremayı da ekleyip çırpıcıyla karışıma yedirin.
4. Son olarak 30 gr unu elekten geçirerek karışıma ekleyip yine el çırpıcısı ile yedirin.
5. Tarif videosunda 24 cm’lik çemberde kullanıldı. 20 cm’lik kalıpta yapacaksanız eğer üçte bir oranında tarifi azaltabilirsiniz.
6. Çemberin içini ıslatın, böylece yağlı kağıt daha rahat yapışıp yerleşecek.
7. Her ne kadar topaklanma olmadığından emin olsak da işi garantiye almak için yağlı kağıt serdiğiniz çembere süzerek dökün.
8. Yağlı kağıdın kenarlarını mutlaka iyice bastırın ki piştikten sonra arasında kağıt kalmasın. Yağlı kağıtta pislenen yer olursa da silin ki fırında yanmasın.
9. 200 derecede, alt-üst ve fanlı çalışan fırının orta rafında 35 dakika üzeri kızarana kadar pişirin. Bazı fırınlar eşit ısıtamadığından 20. dakikasında tepsiyi çevirebilirsiniz. Buna üzerinde ki yanma eşitliğine göre karar verebilirsiniz.
10. Cheesecake pişince fırından çıkartın. Oda sıcaklığına gelene kadar bekletin. Ardından afiyetle yemeniz için hazır ve nazır.

En özel sofralarınız için,
birbirinden lezzetli ve pratik tarifler...