İçim hayata dolu tarafından bakmayı hatırlatıyor

15-08-2023
İçim hayata dolu tarafından bakmayı hatırlatıyor

Süt ve süt ürünleri sektörünün en büyük şirketi Ak Gıda’nın tüketici markası İçim, hayata pozitif bir bakış açısı katmak için yepyeni bir yola çıkıyor. İçim marka söylemini yeniliyor, iletişim stratejisini de bu yönde yeniden şekillendiriyor. Hayata lezzet ve neşenin yanı sıra iyimserlik de katan İçim, yeni marka yolculuğunda ‘Önemli olan bardağa dolu tarafından bakmak’ diyor. Ak Gıda Pazarlama Direktörü Selin Dora Falay; “Pozitif, modern, samimi ve dinamik bir marka olarak tüketicinin aklına ve kalbine dokunan yepyeni bir hikâye yazmak istiyoruz” dedi.

Sütün tüm iyiliğini ve faydasını tüketicileriyle buluşturan İçim, pozitif bakış açısıyla tüketicilerinin hayatlarına da dokunmayı amaçlıyor. Yeni marka vaadinde İçim; tüketicilerine, ‘Hayata Dolu Tarafından Bak’ diyerek negatifler yerine pozitiflere odaklanmayı hatırlatıyor.

Tüketici araştırmalarından yola çıkarak iletişim stratejisine yeni bir yön verdiklerini anlatan Ak Gıda Pazarlama Direktörü Selin Dora Falay; hayatta iyisiyle kötüsüyle, artılarıyla eksileriyle pek çok şey deneyimlediğimizi, İçim markası olarak artılara odaklanmayı tercih eden bir marka duruşu sahiplendiklerini ifade etti. Falay, “2019 ve 2020 yıllarını kapsayan dönemde tüketicilerle bağımızı daha da güçlendirdik. 2021’de ise yepyeni bir döneme giriyoruz, hayata dolu tarafından bakmak için yola çıkıyoruz. Pozitif, modern, samimi, dinamik bir marka olan İçim ile; artık tüketicilerimizin aklına ve kalbine de dokunan bir hikayemiz var. Hepimiz biliyoruz ki, hayatta iyi şeyleri de kötü şeyleri de aynı anda yaşıyoruz. Önemli olan eksiler yerine artılara odaklanmak. Çünkü bakış açımızı değiştirdiğimizde mutlu olmak için çok sebebimiz olduğunu görüyoruz. Tüketicilerimize hayatta artılara odaklanmayı hatırlatan ve İçim ürünleriyle güzel anlarında onlara eşlik eden bir marka olmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

İçim’in yeni marka yolculuğunun reklam kampanyasında yer alan ürün reklam filmleri, ‘Hayata dolu tarafından bak’ söylemini tüketicilere ulaştırıyor. Ufak formüllerle, yaşamdaki artılara ve eksilere daha farklı bir bakış açısıyla yaklaşmayı hatırlatan filmlerde, hayata dolu tarafından bakmanın ne kadar iyi hissettirdiği yansıtılıyor. Bu pozitif bakış açısı, reklam filmlerinin hikaye kurgusunun tasarlanmasında en önemli esin kaynağı oluyor. Kampanya kapsamında yeni reklam filmleri tüketicilerle buluşmaya devam edecek.

İçim Reklam Filmleri

“İçim Kefir ile hayata dolu tarafından bak”
https://www.youtube.com/watch?v=wuNAr8aWQVo

“İçim Labne ile hayata dolu tarafından bak”
https://www.youtube.com/watch?v=iUmiSvtwuKs

İçim Devam Sütü, içeriğindeki D vitamini ile çocuğunuzun büyümesini destekler
https://www.youtube.com/watch?v=ZcWZNpIMbpM

İçim Reklam Künye Bilgisi

Reklamveren: İçim
Reklamveren Yetkilisi: Selin Dora Falay (Pazarlama Direktörü), Sevinç Baklacı (Pazarlama Müdürü), Fulya Geylani (Marka Müdürü), Gülay Bilgin (Marka Müdür Yardımcısı)
Reklam Ajansı: MullenLowe
Executive Kreatif Direktör: Berkay Özay
Yaratıcı Ekip: Kerem Şeşen, Fırat Palaz, Kaan Kap
Ajans Prodüktörleri: Tuğrul Karadeniz, Emirhan Akıncı
Strateji Planlama: Yusuf Muslubaş
Müşteri Grubu: Ceyda Coşkun, Merve Günay Goldenberg, Ceren Kaban, Esra Demir
Yapım Şirketi: PToT
Yönetmen: Canbert Yerguz
Prodüktör: Kerem Çelebi

Benzer Haberlerimiz

BİZİ TAKİP EDİN!

YORUMLARINIZ BİZİM İÇİN DEĞERLİ

Yorum Yap

Yorum Yap