İçim, Türkiye’nin İlk Aronya-Karadutlu Kefirini Pazara Sunuyor

15-08-2023
İçim, Türkiye’nin İlk Aronya-Karadutlu Kefirini Pazara Sunuyor

İçim, kefir kategorisinde güçlü ürün portföyü ve inovasyonları ile pazara yön vermeye devam ediyor. Türkiye’de ilk ve tek olan yeni ‘Aronya-Karadutlu İçim Kefir; pek çok faydası ile bilinen aronya meyvesini doğal probiyotik kaynağı kefir ile buluşturuyor, bağışıklık sistemini destekliyor.”

İyi yaşam trendleri doğrultusunda tüketici ihtiyacı odaklı geliştirdiği ürünlerle pazara yön veren İçim, meyveli kefir ürün portföyüne yeni bir lezzet daha kattı. İçim, yenilikçi bakış açısıyla geliştirdiği ‘Aronya-Karadutlu İçim Kefir’i tüketicileriyle buluşturuyor.

Süper Meyve Aronya

Anavatanı Kuzey Amerika olan ve ülkemizde de üretilen aronya (aronia melanocarpa) orman meyveleri grubuna giriyor. Aronya, içerdiği zengin doğal antioksidanlar ve antosiyanin nedeniyle ‘süper meyve’ olarak da biliniyor.

Bağışıklığı Desteklemeye Yardımcı Oluyor

Doğal probiyotik içeriğiyle bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olan İçim Kefir, 260ml Aronya-Karadut’ çeşidiyle günün her saatinde sağlıklı molalara eşlik ediyor. Türkiye’de ilk ve tek olan Aronya-Karadutlu İçim Kefir, protein içeriği ile de açlığı bastırmaya yardımcı oluyor, tok tutuyor.

Aronya Yüksek Miktarda Antioksidan İçeriyor

Aronya-Karadutlu İçim Kefir’in, bağışıklık sistemini desteklemeye ve sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olduğunu belirten Welbees Diyetisyeni Ayşegül Fidancı, “Yaban mersini gibi yüksek miktarda antioksidan içeren aronya; zengin içerikli, mor renkli bir orman meyvesidir. Son yıllarda ülkemizde de yetiştirilmeye başlayan aronya; metabolik hastalıkların oluşumunu önlemesi, hücreleri yenilemesi, kan şekerini dengelemesi, kolestrolü düşürmesi, vücutta yağ birikimini azaltması gibi pek çok faydası ile yurt dışında da ön plana çıkmaya
başladı.” dedi.

Süper Meyve Aronyalı İçim Kefir ile Sağlıklı Bir Mola!

Özellikle 1lt meyveli çeşitlerle pazarda ilklere imza atan İçim Kefir’in meyveli kefir kategorisinde yüzde 56 pay ile pazarın lider markası olduğunu vurgulayan Ak Gıda Pazarlama Direktörü Selin Dora Falay şöyle devam etti: “Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarımız sonucu geliştirdiğimiz yeni Aronya- Karadutlu İçim Kefir çeşidi ile kefir kategorisinde öncü olmaya devam ediyoruz. Türkiye’de bir ilk olan yeni ürünümüzü “Süper Meyve Aronyalı İçim Kefir ile Sağlıklı Bir Mola!” diyerek tüketicilerimizin beğenisine sunuyoruz. Güncel trendleri takip ederek, sağlıklı ve lezzetli ürünleri tercih eden tüketicilerimizin beklentilerine yönelik yenilikler geliştirmeye devam edeceğiz.”

Benzer Haberlerimiz

BİZİ TAKİP EDİN!

YORUMLARINIZ BİZİM İÇİN DEĞERLİ

Yorum Yap

Yorum Yap