Ak Gıda- İçim Süt çalışanları Toplum Gönüllüsü Gençler için Koştu

15-08-2023
Ak Gıda- İçim Süt çalışanları Toplum Gönüllüsü Gençler için Koştu

Ak Gıda- İçim Süt çalışanları ve aileleri, 6 Kasım’da gerçekleşen NKolay 44. İstanbul Maratonu’nda Toplum Gönüllüleri Vakfı için iyilik peşinde koştu.

7 Kasım 2022- Türkiye’nin en fazla süt ve süt ürünleri üretimini gerçekleştiren ve 6 fabrikasıyla sektörün en büyük üreticisi olan Ak Gıda-İçim Süt, bu sene İstanbul Maratonu’nda 20. Yıl Koşusu’nu gerçekleştiren Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın destekçisi oldu. Ayrıca, Ak Gıda – İçim Süt çalışanları ve ailelerinden oluşan gönüllüler de maratonun 15 kilometre kategorisinde gençler yararına koştu.

Ak Gıda -İçim Süt gönüllüleri; üniversiteli gençlerin geleceğin sosyal sorumlu ve lider bireyleri olarak yetişmesinde önemli rol oynayan Toplum Gönüllüleri Vakfı’nı, maraton kapsamında Adım Adım Türkiye ve İyilik Peşinde Koş platformunda başlattıkları bağış kampanyalarıyla destekliyor.

Maratona katılan Ak Gıda-İçim Süt CEO’su Ali Sözen; “Maratonda birlikte koştuğum tüm çalışma arkadaşlarım ve ailelerinin hem yaşamlarında spora yer vermelerinden hem de Toplum Gönüllüsü gençler için iyilik peşinde koşmalarından dolayı memnuniyet duydum. Ülkemizin geleceğini şekillendirecek olan gençlerimizin toplumsal ve çevresel sorunlara karşı duyarlı ve bu sorunlara çözüm üretilmesine liderlik eden bireyler olarak yetiştirilmesinin önemine inanıyorum. Sadece ekonomiye değil, topluma ve çevreye de değer katmak için çalışan bir şirket olarak; toplumumuzun geleceği olan gençlere karşı da kendimizi her zaman sorumlu hissediyoruz. Bu sorumlulukla İstanbul Maratonu’nda koşarak bu spor faaliyetini aynı zamanda toplumsal faydaya dönüştürülebildiğimiz için de mutluyum.” dedi.

Benzer Haberlerimiz

BİZİ TAKİP EDİN!

YORUMLARINIZ BİZİM İÇİN DEĞERLİ

Yorum Yap

Yorum Yap