Sağlıklı ve Fit Yaşama Dair Her Şey Bu Festivalde!

16-07-2023
Sağlıklı ve Fit Yaşama Dair Her Şey Bu Festivalde!

Türkiye’nin en büyük sağlıklı yaşam festivali Diyet Fest, 13-14 Nisan tarihlerinde 8 bini aşkın ziyaretçiyi Küçükçiftlik Park’ta ağırlamaya hazırlanıyor. İçim Kefir’in ana sponsorluğunda onlarca söyleşi, spor aktivitesi ve atölyenin düzenleneceği festival kapsamında Ece Seçkin ve Berkay da sahne alacak.

Geçtiğimiz sene binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Türkiye’nin en büyük sağlıklı yaşam festivali Diyet Fest, bu sene İçim Kefir ana sponsorluğunda 13-14 Nisan tarihlerinde Maçka Küçükçiftlik Park’ta düzenlenecek. Diyet ve sağlıklı beslenme konularının tüm detaylarıyla ele alınacağı festivalde; ünlü diyetisyenlerle söyleşiler, spor aktiviteleri, sağlıklı yiyecek tarifleri, tadımlar, çekilişler, yarışmalar ve DJ performanslarıyla katılımcılara keyifli bir hafta sonu yaşatılması hedefleniyor. Her yaştan 8 bini aşkın ziyaretçinin ağırlanacağı festivalde 13 Nisan Cumartesi akşamı Ece Seçkin ve 14 Nisan Pazar akşamı Berkay sahne alacak.

Sağlıkta lezzet var!

Diyet Fest 2019 kapsamında sağlıklı beslenme ve diyete dair tüm merak edilenler, ünlü diyetisyenler tarafından ilk ağızdan yanıtlanırken, günlük hayatta kolayca hazırlanabilecek sağlıklı tarifler uzmanların sunumuyla ziyaretçilerle buluşacak. Festivalin ana sponsoru İçim Kefir de sağlıklı ve lezzetli smoothie atölyesiyle yaz ayları yaklaşırken hafif ve lezzetli tarifler paylaşacak. Kefir ile ilgili söyleşilerin yer alacağı programda, kefirin faydaları ve beslenme rutinimizdeki yeri ile ilgili bilgiler verilecek.  0-12 yaş arası çocukların ücretsiz olarak katılabildiği festivalin programında çocuklara özel sağlıklı beslenme etkinlikleri de yer alıyor.

Diyet Fest ile birlikte sağlıklı yaşam ve beslenmeyle ilgili birçok bilinmeyeni tüketicilere aktarma fırsatı yakalayacaklarını belirten İçim Pazarlama Müdürü Sevinç Baklacı şunları belirtti: “Kafkasya’da yaşayan insanların uzun ömürlü ve sağlıklı olmasının sırrının mucizevi içecek kefir olduğuna inanılıyor. Biz de kefirin, sağlıklı yaşamın ve günlük tüketim alışkanlığının bir parçası olması gerektiği konusunda tüketicilerimizi bilinçlendirmeyi hedefliyoruz. İçim Kefir ürünümüzün sağlıklı ve iyi yaşama olan katkısını, stantlarımızda ve atölyelerde katılımcılara aktaracağız. Özellikle tüketicilerimizi probiyotiklerin faydalarıyla ilgili ayrıntılı olarak bilgilendirebileceğimiz bu platformlar, sağlıklı ve iyi yaşamın kapılarını açacak. Katılımcılar, yararlı bakteriler içeren probiyotikli içecek kefir çeşitlerimizi ve farklı ürünlerimizi festival boyunca deneyebilecekler.”

Ayrıca proteinin sporcu için öneminin de konuşulacağı söyleşide, spordan önce ve sonra beslenme önerileri de sunulacak. İçerdiği yüksek proteinle vücudun günlük protein ihtiyacının yaklaşık %60’ının karşılanmasına yardımcı olan, laktozsuz ve ilave şeker içermeyen özelliğiyle diyet dönemlerinde tercih edilen İçim Fit çeşitleri festival boyunca yer alacak. Çikolatalı ve vanilyalı lezzetlerinin yanı sıra Türkiye’de ilk kez protein sütünün kahve ile buluştuğu inovatif ürün İçim Fit kahveli çeşidini de katılımcılar deneyimleme fırsatı bulacak.

Benzer Haberlerimiz

BİZİ TAKİP EDİN!

YORUMLARINIZ BİZİM İÇİN DEĞERLİ

Yorum Yap

Yorum Yap