DANIŞMA HATTI 0 850 933 42 46 EN

Devam Sütü
Süt
Süt

Devam Sütü

• Çocuk Devam Sütü Nedir?
• İçim Çocuk Devam Sütü'nün Faydaları Nelerdir?
• Çocuk Gelişimi İçin Sütün Önemi Nedir?
• İçim Devam Sütü'nü Kimler İçebilir?
• İçim Devam Sütü koruyucu içerir mi?

Anne sütü, bebeklerin ilk altı aydaki tüm besin ihtiyaçlarını karşılayabilecek zenginliğe ve niteliğe sahip, mucizevi bir besindir. Bir yaşından itibaren çocukların vitamin ve mineral ihtiyacını karşılayabilen besinleri tüketmeleri büyük önem taşır. Böylelikle çocukların kas, kemik ve bağışıklık sistemi gelişimi sağlıklı şekilde devam edecektir.

Devam sütleri, içerdiği ek vitamin ve minerallerle çocukların gelişim döneminde en önemli besin kaynakları arasındadır. Çocukların gelişim döneminde ihtiyaç duydukları vitaminler ve mineraller baz alınarak hazırlanan İçim Çocuk Devam Sütü, zengin besin içeriğiyle çocuğunuzun sağlıklı gelişimini desteklemeye yardımcı olur.

Çocuk Devam Sütü Nedir?

Çocuk devam sütü, 1 yaşından itibaren çocuklara ihtiyaç duydukları vitamin ve mineral desteğini sağlayan sütlerin genel adıdır. Çocukların fiziksel gelişiminin desteklenmesi, bağışıklık sistemlerinin normal fonksiyonuna katkı sağlaması için özel olarak geliştirilmiştir. Çocuk devam sütleri yalnızca anne sütüne destekleyici olarak değil, çocuklar anne sütü içmeyi bıraktığı dönemlerde de tercih edilebilir.

İçim Çocuk Devam Sütü'nün Faydaları Nelerdir?

● İçim Çocuk Devam Sütü, çocuğunuzun bütünsel gelişimine destek olmak için 13 vitamin ve 13 mineral içerir.
● İçim Devam Sütü, D vitamini içeriği ile çocuğunuzun büyümesini destekler, kemik gelişimine ve bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunur.
● İçeriğindeki kalsiyum ile çocuğunuzun kemiklerinin büyümesi ve gelişmesi için faydalıdır.
● Demir içeriği ile çocuğunuzun normal bilişsel gelişimine katkıda bulunur.
● Günde 1 bardak (250 ml) İçim Çocuk Devam Sütü:
    ○ D vitamini gereksiniminin %62’sini,
    ○ Demir gereksiniminin %38’ini
    ○ K vitamini gereksiniminin %52’sini
    ○ A vitamini gereksiniminin %50’sini
    ○ B12 vitamini gereksiniminin %40’ını
    ○ B6 vitamini gereksiniminin %40’ını
    ○ C vitamini gereksiniminin %43’ünü
    ○ E vitamini gereksiniminin %15’ini
    ○ Çinko gereksiniminin %45’ini
    ○ Kalsiyum ihtiyacının %40’ını karşılar.
● Mineral ve vitamin desteğiyle tüm aile bireyleri tarafından tüketilmeye uygundur.

İçim Devam Sütü'nü Kimler İçebilir?

İçim Devam Sütü’nün 12 aydan büyük çocuklar tarafından tüketilmesi önerilir. 1 yaş devam sütü olarak değerlendirilen ürün, bebekler için ilk altı ay boyunca anne sütü yerine geçmez. Altı aydan büyük bebeklerin diyetin bir parçası olarak özel beslenmesi için doktor onayıyla kullanılabilir.

İçim Devam Sütü, çocukların yanı sıra, tüm aile bireyleri tarafından tüketilebilir. Siz de sağlıklı beslenmeye destek olacak bir çocuk sütü arıyorsanız bir yaşından büyük çocuğunuz için İçim Devam Sütü’nü güvenle tercih edebilirsiniz. Dilerseniz, İçim Devam Sütü’nü siz de tüketebilir, böylelikle beslenmenizi protein, kalsiyum, mineral ve vitaminler açısından zenginleştirebilirsiniz.

İçim Devam Sütü koruyucu içerir mi?

Devam sütlerinin Türk Gıda Kodeksi’ne göre koruyucu içermesi yasaktır. İçim Çocuk Devam Sütü koruyucu içermez, son tüketim tarihine kadar besleyiciliğini korur, gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.

En özel sofralarınız için,
birbirinden lezzetli ve pratik tarifler...