DANIŞMA HATTI 0 850 933 42 46 EN

Protein Sütü
Süt
Süt

Protein Sütü

İçim Fit ile Daha Fazlası Senin Elinde

• Protein Sütü Nedir?
• Proteinli Süt Ne Zaman İçilir?
• İçim Fit Proteinli Süt Ailesi
• İçim Fit Protein Süt’ün Özellikleri Nelerdir?
• İçim Fit Yüksek Protein’li Tarifler
• Günlük Protein İhtiyacınızı Hemen Hesaplayın!
Protein Sütü Özelinde Ufak İpuçları
• Proteinli Süt Hakkında Merak Ettikleriniz

Sağlıklı bir yaşamın temel koşulları arasında dengeli ve sağlıklı beslenmek yer alıyor. Sağlıklı beslenme konusunda kazanılan farkındalığın, özellikle son yıllarda beslenme alışkanlıklarını ve gıda sektörünü de doğrudan etkilediğini görmek mümkün. Laktozsuz ve yağsız içeriğiyle proteinli sütler de başta sporcular olmak üzere sağlıklı ve protein ağırlıklı beslenmek isteyen tüketicilerin yoğun ilgi gösterdiği ürünler arasında. Siz de hafif, leziz ve sağlıklı bir ara öğün için proteinli sütü tercih edebilir, damak tadınıza en uygun çeşiti kolaylıkla bulabilirsiniz.

Peki, protein sütleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmaya ve İçim Fit Proteinli Süt ailesi ile tanışmaya ne dersiniz? Proteinli süt ne zaman içilmeli? Kimler proteinli süt içebilir? Gelin, tüm bu soruları birlikte yanıtlayalım!

Protein Sütü Nedir?

Süt; kalsiyum, potasyum ve fosfor gibi mineraller açısından oldukça zengin ve besleyicidir. 100 ml’lik yüksek kaliteli bir inek sütünün yaklaşık %3 - 3,5 gramı proteinden oluşur. Söz konusu proteinin ise %80’i kazeinden, kalan kısmı ise peynir altı suyu proteinlerinden meydana gelir. İçim Fit protein sütleri, sütün içeriğindeki kazein ve peynir altı suyu proteinlerin zenginleştirilmesi yoluyla hazırlanan ve 100 ml’sinde yaklaşık 6 gram protein barındıran ürünlerdir.

Proteinli Süt Ne Zaman İçilir?

“İçim Fit Protein sütü ne zaman içilmeli?” sorusunun cevabını beslenme düzeninizi göz önünde bulundurarak yanıtlayabilirsiniz. İçim Fit proteinli sütler, yağsız ve laktozsuz içerikleri sayesinde hafif ve sağlıklı bir ara öğün için oldukça uygun seçeneklerdir. Öte yandan, spor sırasında ya da sonrasında İçim Protein Süt tüketebilir ve vücudunuzun ihtiyaç duyduğu protein desteğini sağlayabilirsiniz. Hafif bir öğlen yemeği için İçim Fit yüksek protein içerikli sütleri tercih edebilir ya da kahvaltıda damak zevkinize en uygun proteinli sütü tüketebilirsiniz.

İçim Fit Proteinli Süt Ailesi

Farklı damak zevklerine uygun çeşitleriyle yüksek proteinli sütler İçim kalitesi ile sizlerle! İçim Fit Yüksek Proteinli Süt ailesinde yer alan tüm çeşitler, spor sonrasında ve ara öğünlerde tüketmek için ideal alternatiflerdir. Laktozsuz protein sütü tüketmek, size hafif ve sağlıklı beslenme olanağı tanır. Ürünün 500 ml’si 30 gram protein içerir. Size yalnızca damak zevkinize en uygun protein sütü seçmek kalır. Kahveli protein süt, vanilyalı protein süt, kakaolu protein süt… Sizin favoriniz hangisi?

İçim Fit Kakaolu Protein Sütü

Çikolata tutkunlarının favorisi olan İçim Fit Çikolatalı Süt, 200 ml ve 500 ml’lik seçenekleri ile ara öğünlerinizde ve spor antrenmanlarınızda yanınızda! Kakaolu ve süt tadının birleşimini seviyorsanız sizin için en iyi Protein Sütü İçim Fit Kakaolu olabilir!

İçim Fit Vanilyalı Protein Sütü

Vanilya ve sütün muhteşem uyumunu sağlıklı bir ara öğünde buluşturmaya ne dersiniz? İçim Fit Vanilyalı sizin de vazgeçilmeziniz olabilir. Yapmanız gereken tek şey, İçim Fit Vanilyalı Süt’nın 200 ml ve 500 ml’lik seçeneklerinden dilediğinizi seçmek.

İçim Fit Kahveli Protein Sütü

Güne kahvesiz başlayamayanlar ve kahve molalarını iple çekenler için, lezzetini gerçek kahve tadından alan İçim kahveli protein sütü ideal seçim olabilir! Güne zinde başlamanın yanı sıra, İçim Fit Kahveli ile ara öğünlerinizde ve antrenman sırasında veya sonrasında kahve tadına doyabilirsiniz. İçim Fit Kahveli Protein Sütü 200 ml ve 500 ml’lik seçenekleri ile sizi bekliyor.

İçim Fit Protein Süt’ün Özellikleri Nelerdir?

● Yüksek proteinli ve yağsız içeriğiyle İçim Fit 500 ml şişesinde 30 gram protein barındırır.
● Standart UHT sütlerin iki katından fazla oranda protein içerir ve günlük protein ihtiyacınızın yaklaşık %60’ını karşılar.
● İlave şeker ve yağ içermeyen formülü ile dengeli beslenmek isteyen ve diyet yapan tüketiciler için ideal bir tercihtir.
● İçim Fit Protein laktozsuz süt içeriğiyle laktoz intoleransı olan tüketiciler tarafından da gönül rahatlığıyla tercih edilebilir.
● Sporcuların antrenman sırasında veya sonrasındaki protein ihtiyacını karşılamaya ve kas gelişimini hızlandırmaya yardımcı olur.
● Protein tozu içermez. İçeriğindeki yüksek protein, sütün içerisinde yer alan proteinlerin ultrafiltrasyon yöntemi ile sütten ayrılarak konsantre hale getirilmesi ve yeniden süte eklenmesi sonucunda elde edilir.
● İçim Fit Yüksek Proteinli Süt’ün 100 ml’i yalnızca 50 kaloridir.

İçim Fit Yüksek Protein’li Tarifler

İçim Fit Protein Süt’ü ara öğünlerinizde doğrudan tüketmenin yanı sıra, enfes tariflerin baş rolünde de kullanabilirsiniz. İşte İçim Fit’li leziz tarifler...

● Sabah kahvaltılarında farklı bir lezzet deneyimlemek için, Proteinli Krep tarifi sizi bekliyor!
● Hafif, sağlıklı ve leziz bir tatlı molasına mı ihtiyacınız var? Kinoalı İrmik Tatlısı’na göz atın!
● Kakaolu Protein Süt eşliğinde harika bir puding hazırlayabileceğinizi biliyor muydunuz? Chia Çikolatalı Puding’i hazırlamak çok kolay.
● Çay molanızda hafif ve tadı damakta kalan bir keke ne dersiniz? Kahveli Fit Kek tarifini ziyaret edin!
● Besleyici ve lezzetli bir öğün hazırlamak için kısıtlı vaktiniz mi var? Kahveli Proteinli Shake tüm beklentilerinizi karşılayabilir.

Protein Sütü Özelinde Ufak İpuçları

● 1 ŞİŞE (500ml) İÇİM FİT SÜT GÜNLÜK PROTEİN İHTİYACININ NE KADARINI KARŞILAR?
1 şişe İçim Fit Süt yüksek protein içeriği ile günlük protein ihtiyacının %60’ını karşılamaktadır.

● İÇİM FİT SPORDAN ÖNCE Mİ SONRA MI İÇİLMELİ?
İçim Fit spordan önce enerji kaynağı, spordan sonra kas gelişimine yardımcı olması için tüketilir.

● SPOR SONRASI PROTEİN NEDEN ÖNEMLİDİR?
Antrenman sonrasında kas onarımı ve yenilenmesi için proteinler gereklidir. 45 dakika içerisinde tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

● SPOR ÖNCESİ PROTEİN SÜTÜ İÇMENİN FAYDASI NEDİR?
İçim Fit yüksek proteinli süt spor öncesinde enerji kaynağı olup performansınızı yükseltmeye yardımcı olur.

● ANTRENMAN SONRASI YORULAN KASLARIN ONARIMI İÇİN YETERLİ PROTEİN ALIMI VE ESNEMENİN ÖNEMİNİ BİLİYOR MUSUNUZ?
Spor sonrası esneme hareketleri kasları rahatlatır. İçim fit içeriğindeki yüksek protein ile kas kütlesinin onarımına katkıda bulunur.

● SPORDA PROTEİN SÜTÜNÜN ÖNEMİ NEDİR?

İçim Fit SÜT günlük protein ihtiyacınızın %60’ını karşılar.
Normal UHT sütlerin 2 katından daha fazla protein içerir.
Laktozsuz ve yağsız süt içeriği ile diyetiniz için mükemmel bir alternatiftir.

Günlük Protein İhtiyacınızı Hemen Hesaplayın!

Günlük protein ihtiyacınız; yaşınız, antrenman düzeyiniz ve vücut ağırlığınız gibi birçok parametreye bağlı olarak farklılık gösterebilir. İçim Fit ile günlük protein ihtiyacınızı hemen hesaplamaya ne dersiniz?

Proteinli Süt Hakkında Merak Ettikleriniz

Ne Kadar Proteine İhtiyacınız Var?

Sizin ve ailenizin bir günde ne kadar proteine ihtiyaç duyduğunu hesaplamak ister misiniz?

1) Cinsiyetiniz?
2) Yaşınız ve Kilonuz?
3) Ne Kadar Aktifsiniz?
Hesaplanıyor

Ne Kadar Proteine İhtiyacınız Var?

Sizin ve ailenizin bir günde ne kadar proteine ihtiyaç duyduğunu hesaplamak ister misiniz?

Günlük Protein İhtiyacınız
Hesaplanıyor...

* Hamile ve emziren annelerde, bariatrik cerrahi operasyonu geçirenlerde ve 18 yaşın altında olanlarda protein ihtiyacı değişkenlik gösterir. Detaylar için beslenme uzmanına danışmalısınız.

Kaynak: Burke and Deakin, Clinical Sports Nutrition, 3rd Edition, McGraw-Hill Australia Pty Ltd, 2006

Fit Tarifler

En özel sofralarınız için,
birbirinden lezzetli ve pratik tarifler...