DANIŞMA HATTI 0 850 933 42 46 EN

Labne
Peynir

Labne

Pürüzsüz kıvamı, lezzeti bir harika İçim Labne!

• Labne Peyniri Nedir?
• Labne Ne Demek?
• İçim Labne Peyniri İçinde Neler Var?
• İçim Labne Nasıl Tüketilmelidir?
• Labne Peynirinin Faydaları Nelerdir?
• İçim Labne Ürününün Çocuklar için Faydaları Nelerdir?
• İçim Labne Peyniri Besin Değerleri Nelerdir?
İçim Labne Peyniri’nin Aldığı Ödüller Nelerdir?
Sıkça Sorulan Sorular

Yumuşak kıvamı ve sürülebilir yapısıyla en sevilen peynir çeşitleri arasında yer alan labne, kahvaltı sofralarının gözdesidir. Tatlıdan tuzluya birbirinden farklı tariflere lezzet katan labne, besin değerleri açısından da oldukça zengin bir peynir çeşididir.

Labne Peyniri Nedir?

Sürülebilir peynir kategorisinde yer alan labne, pastörize süt ve yoğurt kültürünün birleşimiyle elde edilir. Sofraların vazgeçilmezi olan, yediden yetmişe her yaştan tüketici tarafından tercih edilen labne peyniri, zengin kalsiyum ve protein içeriği sayesinde besleyici bir peynirdir.

Tamamen kendine özgü lezzetinin ve kıvamının yanı sıra sağlığa faydaları ile öne çıkan labne peyniri, günün her öğününe lezzet katar.

Labne Ne Demek?

Orta Doğu menşeli sürülebilir bir peynir çeşidi olan labne; ülkeden ülkeye; labni, labneh, lebneh ve labaneh gibi değişen isimlerle adlandırılır. Labne kelimesi, Arapça'da süt anlamına gelen "laban" kelimesinden türer. Labne, bazı yabancı kaynaklarda "yoğurt" olarak da tanımlanır.

İçim Labne Peyniri İçinde Neler Var?

Labne peynirini sevenlerin en çok merak ettiği sorulardan biri de: "Labne peyniri nasıl yapılır?" sorusudur. Pürüzsüz kıvamı ve eşsiz lezzetiyle sofraların vazgeçilmezi haline gelen İçim Labne; dünyanın ikinci büyük üretim hattında, hijyenik şartlarda, el değmeden üretilir. Bol sütlü İçim Labne'nin içinde pastörize inek sütü, pastörize inek sütü kreması, yoğurt kültürü ve tuz bulunur.

100 gramın da yaklaşık olarak 200 ml süt bulunan İçim Labne, bol sütlü yapısıyla tariflere lezzet katmanın yanı sıra içerdiği yüksek kalsiyum içeriği sayesinde çocuklar ve bebekler için de son derece besleyici bir üründür. Gönül rahatlığı ile her yaştan tüketicinin tüketebileceği; besleyici, doğal ve sağlıklı ürün ile çok sayıda tarif yapmanız mümkündür.

İçim Labne Nasıl Tüketilmelidir?

İçim Labne, doğal, bol sütlü ve pürüzsüz yumuşak dokusu ile sade olarak ya da reçel ve marmelat gibi tatlılarla kahvaltılarda keyifle tüketilebilecek bir üründür. Eşsiz lezzetiyle cheesecake ve tiramisu gibi tatlıların da lezzet unsuru olan İçim Labne; makarna, börek, poğaça, salata, çorba gibi çeşitli meze ve soslarla çok sayıda tuzlu tariflerin içerisinde kullanılmaktadır.

Pürüzsüz kıvamı ile İçim Labne, sabah kahvaltısında, ara öğünlerde ya da günün her anında lezzetli ve pratik atıştırmalıklar arayanlar için eşsiz bir seçenektir.

Labne Peynirinin Faydaları Nelerdir?

"Labne peyniri sağlıklı mı?" sorusu Labne'yi severek tüketen herkesin cevabını merak ettiği bir sorudur. Eşsiz lezzetinin ve yumuşak kıvamının yanı sıra içerisinde barındırdığı yüksek kalsiyum ve protein ile besleyici olan İçim Labne, sağlığımız için de pek çok fayda sağlar. İçim Labne'nin faydaları şu şekilde sıralanabilir:

• Kemik gelişimine destek olur: Yüksek oranda kalsiyum barındırdığı için kemik gelişimine katkı sağlar. Yeterli kalsiyum tüketimi, ilerleyen yaşlarda romatizma ve kemik erimesi gibi rahatsızlıkların ortaya çıkma riskinin azalmasında da etkilidir.
• Diş sağlığını korumaya yardımcı olur: İçeriğindeki yüksek kalsiyum oranı, diş sağlığı için de faydalıdır. Kalsiyum, sağlam diş yapısını korumak için önemli bir mineraldir.
• Kas gelişimine katkı sağlar: Zengin protein oranı, kas gelişiminde rol oynar.

İçim Labne Ürününün Çocuklar için Faydaları Nelerdir?

Özellikle sağlıklı ve dengeli beslenmenin çok daha önemli olduğu bu dönemde, 7'den 70'e her yaş grubunun severek tüketebileceği besleyici ve yumuşak kıvamlı İçim Labne; bol sütlü ve pürüzsüz kıvamıyla özellikle çocukların süt ve süt ürünleri ihtiyacını karşılamada en büyük yardımcılardan biridir.

İçim Labne Peyniri Besin Değerleri Nelerdir?

Labne besin değerleri, mineral zenginliğiyle öne çıkar. 100 gramında yaklaşık olarak 200 ml süt bulunan, bu sayede yüksek oranda kalsiyum ve protein içeren İçim Labne Peyniri'nin kalori ve besin değerleri şu şekildedir:

Enerji ve Besin Öğeleri (100 g'daki miktar)
• Enerji (kj/kcal) 789 / 191
• Yağ (g) 17
• Karbonhidrat (g) 4,5
• Protein (g) 4,9
• Kalsiyum (mg) 120
• Tuz (g) 0,5

Kolaylıkla sürülebilen, 100 gramında yaklaşık olarak 200 ml süt bulunan İçim Labne, her kullanım alışkanlığına, her tüketim talebine göre farklı ambalaj seçenekleri ile alternatifler sunmaktadır.

20g, 200g, 400g, 3x180g, 500g, 700g ve 3000g ambalaj çeşitliliği ile Türk Mutfağının lezzetlerini kaçırmak istemeyenlere özel alternatifler sunmaktadır.

İçim Labne Peyniri'nin Aldığı Ödüller Nelerdir?

Son derece pürüzsüz kıvamı ve dokusu sayesinde özellikle tiramisu ve cheesecake gibi tatlı yapımında tercih edilen İçim Labne ürünü, Belçika'da Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü (ITQI) tarafından düzenlenen Üstün Lezzet Ödülü Yarışması'nda ‘Dikkat Çekici Lezzet' olarak nitelendirilerek üstün lezzetini resmi olarak kanıtlamıştır.

Ayrıca bu lezzet tesciline ek olarak "Dünya Peynirleri" (World Cheese) tarafından da Gold ödül alarak lezzetini bir kez daha ispatlamıştır.

ITQI Dikkat Çekici Lezzet Ödülü

İçim Labne, Belçika'da Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü (ITQI) tarafından düzenlenen Üstün Lezzet Ödülü Yarışması'nda ‘Dikkat Çekici Lezzet' olarak nitelendirilerek üstün lezzetini resmi olarak kanıtlamıştır.

Dünya Peynir Ödülleri - Gold Ödül

Otuz yılı aşkın bir süredir dünya çapındaki peynir ustaları, perakendecileri, alıcıları, tüketicileri ve yemek yorumcularını bir araya getiren Dünya Peynir Ödülleri, dünyanın peynir odaklı en büyük yarışması olarak bilinir. İçim Labne, Dünya Peynirleri Ödülleri'nde Gold Ödül alarak üstün lezzetini bir kez daha gözler önüne sermiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

En özel sofralarınız için,
birbirinden lezzetli ve pratik tarifler...