DANIŞMA HATTI 0 850 933 42 46 EN

Labne
Peynir

Labne

Pürüzsüz kıvamı, lezzeti bir harika İçim Labne!

Eski çağlarda esasen sütün ömrünü uzatmak, muhafaza etmek için bir yol olan peynir, bugün tüm dünyada önemli yere sahip bir gıda, hatta başlı başına bir kültürdür. Sofraların vazgeçilmez besin kaynağı olan peynir, sütün mayalanıp pıhtılaştırılmasıyla elde edilen ve birçok türü bulunan besin maddesidir. Düzenli ve yeterli miktarda tüketilen doğal peynir vücudumuz için, sütün içermiş olduğu besin değerlerini neredeyse aynı şekilde karşılamaktadır.

Peynirin içerdiği yüksek orandaki kalsiyum, protein, mineral ve B vitamininin vücudunuza sağladığı birçok yarar vardır. Güçlü kemiklerin oluşumundan, tansiyon hastalıklarına, sağlam diş yapısının oluşumundan, bağışıklık sisteminin güçlenmesine, parlak saç yapısı ve cilt yapısının oluşumuna kadar birçok yararı bulunan bu değerli besin maddesini 7’den 70’e herkes tüketebilmektedir.

Gerek kahvaltıda gerekse yemeklerimize lezzet katan İçim; doğal, lezzetli, kaliteli ve besleyici tüm peynirleri hijyenik şartlarda dünyanın 2.büyük üretim hattında el değmeden üretir.

İçim Labne Lezzeti Bir Başka!

İçim Labne, doğal, bol sütlü, pürüzsüz yumuşak dokusu ile hem tek başına hem de reçelle afiyetle tüketilip kahvaltıları lezzetlendirdiği gibi; makarna, börek, poğaça, salata, çorba, çeşitli meze ve soslarda çok sayıda tuzlu tarifler içerisinde kullanılıp, tatlıların da vazgeçilmez lezzetini oluşturmaktadır.

Pürüzsüz kıvamı ve dokusu ile özellikle Tiramisu – Cheesecake gibi tatlıların yapımında tercih edilen ürünümüzün Üstün lezzeti, Belçika’daki Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü (ITQI) tarafından tescillenerek “Dikkat Çekici Lezzet” olarak nitelendirilmiştir.

Ayrıca bu lezzet tesciline ek olarak “Dünya Peynirleri” (World Cheese) tarafından da Gold ödül alarak lezzetini bir kez daha ispatlamıştır.

ITQI Nedir?

ITQI şefler ve sömeliyelerden oluşan bağımsız bir kuruluş olarak, dünyanın dört bir yanından gelen tüketici yiyecek ve içeceklerini test etme ve üstün lezzetli olanları tanıtma üzerine faaliyet göstermektedir.

Jüri, Türkiye Aşçılar Derneği’nin de dahil olduğu Avrupa'nın en prestijli 15 Aşçılık ve İçecek Dernekleri arasından seçilmiştir.

131'den fazla ülkeden, yüzlerce küçük ve büyük ölçekli firma Superior Taste Award'dan faydalanmaktadır.

“Sıra Dışı Lezzet” Ne Demek?

ITQI tarafından gerçekleştirilen kör lezzet testlerinden toplam puan %80 ve %90 arasında ürünler 2 yıldız ve bu unvan ile tescillenmektedir.

“Dünya Peynir Ödülleri” Nedir?

Gerçek anlamda küresel bir peynir etkinliği olan Dünya Peynir Ödülleri, 30 yılı aşkın bir süredir dünya çapındaki peynir ustaları, perakendecileri, alıcıları, tüketicileri ve yemek yorumcularını bir araya getiren süt sanatına adanmış dünyadaki en büyük yarışmadır.

Labne Ürün İçeriği Nedir?

100 gramın da yaklaşık olarak 200 ml süt bulunan labne, tariflere lezzet katmak dışında içerdiği yüksek kalsiyum içeriği sayesinde çocuklar ve bebekler için de son derece besleyici bir üründür. Gönül rahatlığı ile her yaştan tüketicinin tüketebileceği ;besleyici, doğal ve sağlıklı ürün ile çok sayıda tarif yapmanız mümkündür.

Sürülmesi oldukça kolay olan bu ürün her kullanım alışkanlığına, her tüketim talebine göre farklı ambalaj seçenekleri ile alternatifler sunmaktadır.

20gr, 200gr, 400gr, 3x180gr, 700gr ve 3000gr ambalaj çeşitliliği ile Türk Mutfağının lezzetlerini kaçırmak istemeyenlere özel alternatifler sunmaktadır.

En özel sofralarınız için,
birbirinden lezzetli ve pratik tarifler...